Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Portocală întreagă proaspătă are un indice glicemic de 43, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Portocală întreagă proaspătă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Portocală întreagă proaspătă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 47 kcal |
| Carbohidrați | 11.8g |
| Zaharuri (total) | 9.4g |
| Naturale | 9.4g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.4g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.6g |
| Proteine | 0.9g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0.02g |
| Nesaturate | 0.02g |
| Sodiu | 1mg |
Portocală întreagă proaspătă are un indice glicemic de 43, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Portocală întreagă proaspătă are un indice glicemic scăzut (43), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Portocală întreagă proaspătă are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →