Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Platou Punjabi are un indice glicemic de 62, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Platou Punjabi se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Platou Punjabi este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 160 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 3.5g |
| Naturale | 2.5g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 3.2g |
| Solubile | 1g |
| Insolubile | 2.2g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 4.5g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 2.5g |
| Sodiu | 340mg |
Platou Punjabi are un indice glicemic de 62, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Platou Punjabi are un indice glicemic moderat (62). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Platou Punjabi are o încărcătură glicemică de 14 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →