Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre verde fiartă pasată cu ierburi proaspete și suc de lămâie (pastă cremoasă) are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre verde fiartă pasată cu ierburi proaspete și suc de lămâie (pastă cremoasă) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre verde fiartă pasată cu ierburi proaspete și suc de lămâie (pastă cremoasă) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 110 kcal |
| Carbohidrați | 16g |
| Zaharuri (total) | 5g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5g |
| Solubile | 1.5g |
| Insolubile | 3.5g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.8g |
| Sodiu | 5mg |
Mazăre verde fiartă pasată cu ierburi proaspete și suc de lămâie (pastă cremoasă) are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mazăre verde fiartă pasată cu ierburi proaspete și suc de lămâie (pastă cremoasă) are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre verde fiartă pasată cu ierburi proaspete și suc de lămâie (pastă cremoasă) are o încărcătură glicemică de 7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →