Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre păstăi are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre păstăi se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre păstăi este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 42 kcal |
| Carbohidrați | 7.5g |
| Zaharuri (total) | 4g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.6g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 2.8g |
| Grăsimi | 0.2g |
| Saturate | 0.03g |
| Nesaturate | 0.07g |
| Sodiu | 2mg |
Mazăre păstăi are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mazăre păstăi are un indice glicemic scăzut (22), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre păstăi are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →