Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
măr Granny Smith are un indice glicemic de 39, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, măr Granny Smith se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
măr Granny Smith este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 52 kcal |
| Carbohidrați | 14g |
| Zaharuri (total) | 10g |
| Naturale | 10.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.8g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 2g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.2g |
| Saturate | 0.03g |
| Nesaturate | 0.17g |
| Sodiu | 1mg |
măr Granny Smith are un indice glicemic de 39, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
măr Granny Smith are un indice glicemic scăzut (39), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
măr Granny Smith are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →