Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Măr copt cu scorțișoară are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Măr copt cu scorțișoară se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Măr copt cu scorțișoară este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 60 kcal |
| Carbohidrați | 15g |
| Zaharuri (total) | 12g |
| Naturale | 12.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.2g |
| Saturate | 0.03g |
| Nesaturate | 0.17g |
| Sodiu | 1mg |
Măr copt cu scorțișoară are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Măr copt cu scorțișoară are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Măr copt cu scorțișoară are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →