Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Manioc are un indice glicemic de 85, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 32 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Manioc se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Manioc poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 160 kcal |
| Carbohidrați | 38g |
| Zaharuri (total) | 1.7g |
| Naturale | 1.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.8g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1.3g |
| Proteine | 1.4g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.07g |
| Nesaturate | 0.23g |
| Sodiu | 14mg |
Manioc are un indice glicemic de 85, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 32 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Manioc are un indice glicemic ridicat (85). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Manioc are o încărcătură glicemică de 32 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →