Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mâncare de legume cu semințe de in (nefermentată, bogată în fibre) are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Mâncare de legume cu semințe de in (nefermentată, bogată în fibre) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mâncare de legume cu semințe de in (nefermentată, bogată în fibre) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 70 kcal |
| Carbohidrați | 10g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 3.2g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 40mg |
Mâncare de legume cu semințe de in (nefermentată, bogată în fibre) are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mâncare de legume cu semințe de in (nefermentată, bogată în fibre) are un indice glicemic scăzut (25), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mâncare de legume cu semințe de in (nefermentată, bogată în fibre) are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →