Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cornet de înghețată are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Cornet de înghețată se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Cornet de înghețată poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 220 kcal |
| Carbohidrați | 32g |
| Zaharuri (total) | 22g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 18g |
| Fibre | 0.5g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.4g |
| Proteine | 3.5g |
| Grăsimi | 8g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 2.5g |
| Sodiu | 90mg |
Cornet de înghețată are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Cornet de înghețată are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Cornet de înghețată are o încărcătură glicemică de 22 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →