Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
cornet integral are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 38 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, cornet integral se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
cornet integral este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 370 kcal |
| Carbohidrați | 75g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 4g |
| Saturate | 0.6g |
| Nesaturate | 3.4g |
| Sodiu | 300mg |
cornet integral are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 38 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
cornet integral are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
cornet integral are o încărcătură glicemică de 38 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →