Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment instant are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment instant se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Condiment instant este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 35g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 7g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 1.5g |
| Sodiu | 18000mg |
Condiment instant are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment instant are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Condiment instant are o încărcătură glicemică de 21 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →