Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment de ceapă verde are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment de ceapă verde se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condiment de ceapă verde este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 35g |
| Zaharuri (total) | 4g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.7g |
| Sodiu | 12000mg |
Condiment de ceapă verde are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Condiment de ceapă verde are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condiment de ceapă verde are o încărcătură glicemică de 18 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →