Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de suc de portocale are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Concentrat de suc de portocale se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Concentrat de suc de portocale este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 200 kcal |
| Carbohidrați | 50g |
| Zaharuri (total) | 45g |
| Naturale | 45.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0.2g |
| Solubile | 0.08g |
| Insolubile | 0.12g |
| Proteine | 1.5g |
| Grăsimi | 0.2g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 5mg |
Concentrat de suc de portocale are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Concentrat de suc de portocale are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Concentrat de suc de portocale are o încărcătură glicemică de 33 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →