Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciuperci în ulei de măsline are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Ciuperci în ulei de măsline se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciuperci în ulei de măsline este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 90 kcal |
| Carbohidrați | 3.5g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 2.2g |
| Grăsimi | 8g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 6.8g |
| Sodiu | 10mg |
Ciuperci în ulei de măsline are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciuperci în ulei de măsline are un indice glicemic scăzut (15), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciuperci în ulei de măsline are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →