Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Villblåbær har et glykemisk indeks på 53, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Villblåbær blant de laveste i glykemisk indeks.
Villblåbær er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 57 kcal |
| Karbohydrater | 14.5g |
| Sukker (totalt) | 9.7g |
| Naturlig | 9.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.4g |
| Løselig | 0.7g |
| Uløselig | 1.7g |
| Protein | 0.7g |
| Fett | 0.3g |
| Mettet | 0.02g |
| Umettet | 0.08g |
| Natrium | 1mg |
Villblåbær har et glykemisk indeks på 53, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Villblåbær har et lavt glykemisk indeks (53), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Villblåbær har en glykemisk belastning på 7 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →