Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Vegetarisk gyros har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre other rangerer Vegetarisk gyros over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Vegetarisk gyros er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 180 kcal |
| Karbohydrater | 20g |
| Sukker (totalt) | 3g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 1g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 10g |
| Fett | 7g |
| Mettet | 1.2g |
| Umettet | 5.8g |
| Natrium | 500mg |
Vegetarisk gyros har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Vegetarisk gyros har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Vegetarisk gyros har en glykemisk belastning på 11 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →