Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Vannmelon har et glykemisk indeks på 76, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 4 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Vannmelon blant de høyeste i glykemisk indeks.
Vannmelon kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 30 kcal |
| Karbohydrater | 7.6g |
| Sukker (totalt) | 6.2g |
| Naturlig | 6.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.4g |
| Løselig | 0.1g |
| Uløselig | 0.3g |
| Protein | 0.6g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.02g |
| Umettet | 0.08g |
| Natrium | 1mg |
Vannmelon har et glykemisk indeks på 76, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 4 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Vannmelon har et høyt glykemisk indeks (76). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Vannmelon har en glykemisk belastning på 4 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →