Tolosa-bønner

GI 29 · LavtGL 7 / 100 g9/10

Lav GI

29 GI

GL 7 per 100 g

Logi-score 9/10
  • Høyt fiberinnhold
  • Kan forårsake fordøyelsesbesvær hos sensitive personer

Tolosa-bønner har en glykemisk indeks på 29 (Lavt).

Oppdatert 3. sep. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Tolosa-bønner er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

127
Kalorier
22.8 g
Karbohydrater
8.7 g
Protein
0.5 g
Fett
per 100g
Kalorier127 kcal
Karbohydrater22.8 g
Sukker (totalt)0.6 g
Naturlig0.6 g
Tilsatt0 g
Fiber7.5 g
Løselig2.3 g
Uløselig5.2 g
Protein8.7 g
Fett0.5 g
Mettet0.1 g
Umettet0.4 g
Natrium2 mg

Bearbeidingsgrad

25%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • Høyt fiberinnhold
  • Lav glykemisk indeks
  • Rik på planteprotein
  • Kan forårsake fordøyelsesbesvær hos sensitive personer
  • Inneholder noe natrium (hvis tilberedt med salt)

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Tolosa-bønner?

Tolosa-bønner har en glykemisk indeks på 29 (Lavt) og en glykemisk belastning på 7 per 100 g.

Er Tolosa-bønner bra for folk med insulinresistens?

Tolosa-bønner har et lavt glykemisk indeks (29), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker Tolosa-bønner blodsukker?

Tolosa-bønner har en glykemisk belastning på 7 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk Tolosa-bønner i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.