Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Teff har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 26 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Teff blant de laveste i glykemisk indeks.
Teff er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 367 kcal |
| Karbohydrater | 73g |
| Sukker (totalt) | 1.8g |
| Naturlig | 1.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 8g |
| Løselig | 2.4g |
| Uløselig | 5.6g |
| Protein | 13g |
| Fett | 2.4g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 1.9g |
| Natrium | 12mg |
Teff har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 26 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Teff har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Teff har en glykemisk belastning på 26 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →