Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørt brød har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Tørt brød blant de høyeste i glykemisk indeks.
Tørt brød kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 410 kcal |
| Karbohydrater | 75g |
| Sukker (totalt) | 8g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 6g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 10g |
| Fett | 7g |
| Mettet | 2g |
| Umettet | 5g |
| Natrium | 400mg |
Tørt brød har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørt brød har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Tørt brød har en glykemisk belastning på 53 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →