Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket bringebær har et glykemisk indeks på 32, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 23 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tørket bringebær blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørket bringebær er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 325 kcal |
| Karbohydrater | 72g |
| Sukker (totalt) | 38g |
| Naturlig | 38.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 18g |
| Løselig | 5.4g |
| Uløselig | 12.6g |
| Protein | 6.5g |
| Fett | 2.5g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 2.4g |
| Natrium | 2mg |
Tørket bringebær har et glykemisk indeks på 32, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 23 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørket bringebær har et lavt glykemisk indeks (32), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørket bringebær har en glykemisk belastning på 23 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →