Stekt reker

Stekt reker

Ingen glykemisk indeks6/10

Ingen glykemisk indeks — ingen karbohydrater

0.2 g karbohydrater per 100 g
Logi-score 6/10
  • Høyt proteininnhold
  • Høyt natriuminnhold

Stekt reker har ingen glykemisk indeks: inneholder ikke karbohydrater.

Oppdatert 3. juli 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Varianter av Reker

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Stekt reker er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGram
1 medium shrimp15 g
1 serving (approx. 10 shrimp)150 g

Næringsinnhold (per 100g)

129
Kalorier
0.2 g
Karbohydrater
23.1 g
Protein
4.1 g
Fett
per 100g
Kalorier129 kcal
Karbohydrater0.2 g
Sukker (totalt)0 g
Naturlig0 g
Tilsatt0 g
Fiber0 g
Løselig0 g
Uløselig0 g
Protein23.1 g
Fett4.1 g
Mettet0.82 g
Umettet2.8 g
Natrium650 mg

Bearbeidingsgrad

75%
Høyt bearbeidet
Hvorfor denne scoren?
  • Høyt proteininnhold
  • Lav glykemisk belastning
  • Høyt natriuminnhold
  • Frityrsteking tilfører inflammatorisk fett
  • Lavt fiberinnhold

Allergener

Inneholder: skalldyr

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Stekt reker?

Stekt reker har ingen glykemisk indeks fordi den ikke inneholder karbohydrater (0.2 g per 100 g).

Er Stekt reker bra for folk med insulinresistens?

Stekt reker inneholder ikke karbohydrater, så alene øker den ikke blodsukkeret.

Sjekk Stekt reker i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.