Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
skive med blandet melbrød har et glykemisk indeks på 65, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 31 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer skive med blandet melbrød over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
skive med blandet melbrød er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 240 kcal |
| Karbohydrater | 47g |
| Sukker (totalt) | 2.5g |
| Naturlig | 2.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 4.5g |
| Løselig | 1.3g |
| Uløselig | 3.2g |
| Protein | 8g |
| Fett | 2.5g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 500mg |
skive med blandet melbrød har et glykemisk indeks på 65, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 31 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
skive med blandet melbrød har et moderat glykemisk indeks (65). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
skive med blandet melbrød har en glykemisk belastning på 31 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →