Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokolademelk har et glykemisk indeks på 65, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokolademelk over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Sjokolademelk er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 140 kcal |
| Karbohydrater | 18g |
| Sukker (totalt) | 15g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 13g |
| Fiber | 0.5g |
| Løselig | 0.2g |
| Uløselig | 0.4g |
| Protein | 3g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 3.5g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 60mg |
Sjokolademelk har et glykemisk indeks på 65, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sjokolademelk har et moderat glykemisk indeks (65). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Sjokolademelk har en glykemisk belastning på 12 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →