Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladedrageer har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladedrageer blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sjokoladedrageer kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 480 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 65g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 60g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 4g |
| Fett | 20g |
| Mettet | 12g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 40mg |
Sjokoladedrageer har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladedrageer har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sjokoladedrageer har en glykemisk belastning på 49 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →