Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet kikerter snack har et glykemisk indeks på 28, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 8 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Ristet kikerter snack blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristet kikerter snack er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 410 kcal |
| Karbohydrater | 62g |
| Sukker (totalt) | 3g |
| Naturlig | 3.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 12g |
| Løselig | 3.6g |
| Uløselig | 8.4g |
| Protein | 20g |
| Fett | 8g |
| Mettet | 1g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 400mg |
Ristet kikerter snack har et glykemisk indeks på 28, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 8 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Ristet kikerter snack har et lavt glykemisk indeks (28), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristet kikerter snack har en glykemisk belastning på 8 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →