Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladebiter har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 27 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladebiter blant de laveste i glykemisk indeks.
Sjokoladebiter er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 500 kcal |
| Karbohydrater | 60g |
| Sukker (totalt) | 50g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 45g |
| Fiber | 5g |
| Løselig | 1.5g |
| Uløselig | 3.5g |
| Protein | 5g |
| Fett | 30g |
| Mettet | 18g |
| Umettet | 12g |
| Natrium | 30mg |
Sjokoladebiter har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 27 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladebiter har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Sjokoladebiter har en glykemisk belastning på 27 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →