Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Semulegryn har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 58 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Semulegryn blant de høyeste i glykemisk indeks.
Semulegryn kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 360 kcal |
| Karbohydrater | 77g |
| Sukker (totalt) | 0.3g |
| Naturlig | 0.3g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 10g |
| Fett | 1g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 0.8g |
| Natrium | 1mg |
Semulegryn har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 58 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Semulegryn har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Semulegryn har en glykemisk belastning på 58 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →