Søtede tørkede epler

Søtede tørkede epler

GI 29 · LavtGL 1.2 / stk4/10

Lav GI

29 GI

GL 1.2 per stk (6 g) · GL 19.1 per 100 g

Logi-score 4/10
  • Høyt innhold av kostfiber
  • Svært høy glykemisk belastning

Søtede tørkede epler har en glykemisk indeks på 29, lavere enn ren Eple (36). En stk (6 g) gir en glykemisk belastning på 1.2.

Oppdatert 3. juli 2026 · Kilder: USDA FoodData Central #171691 , Logi Nutrition Team · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Varianter av Eple

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Søtede tørkede epler er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGramGL
1 ring6 g1.2
1/4 cup22 g4.1
1 cup86 g16.4

Næringsinnhold (per 100g)

243
Kalorier
65.89 g
Karbohydrater
0.93 g
Protein
0.32 g
Fett
per 100g
Kalorier243 kcal
Karbohydrater65.89 g
Sukker (totalt)57.19 g
Naturlig57.2 g
Tilsatt0 g
Fiber8.7 g
Løselig2.6 g
Uløselig6.1 g
Protein0.93 g
Fett0.32 g
Mettet0.05 g
Umettet0.11 g
Natrium6 mg

Bearbeidingsgrad

35%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • Høyt innhold av kostfiber
  • Lav glykemisk indeks for basisproduktet
  • Svært høy glykemisk belastning
  • Høy konsentrasjon av enkle sukkerarter
  • Risiko for insulintopp

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Oppskrifter med Søtede tørkede epler

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Søtede tørkede epler?

Søtede tørkede epler har en glykemisk indeks på 29 (Lavt). En stk (6 g) har en glykemisk belastning på 1.2; per 100 g er den glykemiske belastningen 19.1.

Er Søtede tørkede epler bra for folk med insulinresistens?

Søtede tørkede epler har et lavt glykemisk indeks (29), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvilken variant av Eple har lavest glykemisk belastning?

Blant variantene av Eple i denne databasen har Eple lavest glykemisk belastning (4.2 per 100 g).

Sjekk Søtede tørkede epler i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.