Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Russiske prjaniki har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Russiske prjaniki blant de høyeste i glykemisk indeks.
Russiske prjaniki kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 75g |
| Sukker (totalt) | 35g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 30g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 5g |
| Fett | 5g |
| Mettet | 1.5g |
| Umettet | 2.5g |
| Natrium | 200mg |
Russiske prjaniki har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Russiske prjaniki har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Russiske prjaniki har en glykemisk belastning på 53 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →