Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rugbrød med korn har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 23 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rugbrød med korn over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Rugbrød med korn er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 240 kcal |
| Karbohydrater | 41g |
| Sukker (totalt) | 2.5g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0.5g |
| Fiber | 7g |
| Løselig | 2.1g |
| Uløselig | 4.9g |
| Protein | 8g |
| Fett | 4.5g |
| Mettet | 0.6g |
| Umettet | 3.2g |
| Natrium | 480mg |
Rugbrød med korn har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 23 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rugbrød med korn har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Rugbrød med korn har en glykemisk belastning på 23 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →