Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristrøre har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 19 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristrøre blant de høyeste i glykemisk indeks.
Ristrøre kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 120 kcal |
| Karbohydrater | 26g |
| Sukker (totalt) | 0.1g |
| Naturlig | 0.1g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.5g |
| Løselig | 0.2g |
| Uløselig | 0.4g |
| Protein | 2.5g |
| Fett | 0.3g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.2g |
| Natrium | 2mg |
Ristrøre har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 19 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ristrøre har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Ristrøre har en glykemisk belastning på 19 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →