Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet soyamel har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 19 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Ristet soyamel over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Ristet soyamel er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 450 kcal |
| Karbohydrater | 32g |
| Sukker (totalt) | 10g |
| Naturlig | 10.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 15g |
| Løselig | 4.5g |
| Uløselig | 10.5g |
| Protein | 36g |
| Fett | 23g |
| Mettet | 3.2g |
| Umettet | 18g |
| Natrium | 2mg |
Ristet soyamel har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 19 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ristet soyamel har et moderat glykemisk indeks (60). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Ristet soyamel har en glykemisk belastning på 19 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →