Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet gram-mel har et glykemisk indeks på 28, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Ristet gram-mel blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristet gram-mel er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 370 kcal |
| Karbohydrater | 60g |
| Sukker (totalt) | 7g |
| Naturlig | 7.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 18g |
| Løselig | 5.4g |
| Uløselig | 12.6g |
| Protein | 22g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 5.3g |
| Natrium | 20mg |
Ristet gram-mel har et glykemisk indeks på 28, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ristet gram-mel har et lavt glykemisk indeks (28), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristet gram-mel har en glykemisk belastning på 17 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →