Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rissurdeigs-toast har et glykemisk indeks på 80, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 38 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rissurdeigs-toast blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rissurdeigs-toast kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 240 kcal |
| Karbohydrater | 48g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 4g |
| Fett | 2g |
| Mettet | 0.4g |
| Umettet | 1.6g |
| Natrium | 400mg |
Rissurdeigs-toast har et glykemisk indeks på 80, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 38 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rissurdeigs-toast har et høyt glykemisk indeks (80). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rissurdeigs-toast har en glykemisk belastning på 38 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →