Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rispapirvaffel har et glykemisk indeks på 82, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 66 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rispapirvaffel blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rispapirvaffel kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 387 kcal |
| Karbohydrater | 81g |
| Sukker (totalt) | 0.9g |
| Naturlig | 0.9g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.5g |
| Løselig | 1.1g |
| Uløselig | 2.4g |
| Protein | 7.5g |
| Fett | 3g |
| Mettet | 0.6g |
| Umettet | 2.4g |
| Natrium | 7mg |
Rispapirvaffel har et glykemisk indeks på 82, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 66 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rispapirvaffel har et høyt glykemisk indeks (82). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rispapirvaffel har en glykemisk belastning på 66 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →