Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fersk avokado har et glykemisk indeks på 10, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Fersk avokado blant de laveste i glykemisk indeks.
Fersk avokado er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 160 kcal |
| Karbohydrater | 8.5g |
| Sukker (totalt) | 0.7g |
| Naturlig | 0.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6.7g |
| Løselig | 2g |
| Uløselig | 4.7g |
| Protein | 2g |
| Fett | 15g |
| Mettet | 2.1g |
| Umettet | 12.9g |
| Natrium | 7mg |
Fersk avokado har et glykemisk indeks på 10, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Fersk avokado har et lavt glykemisk indeks (10), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fersk avokado har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →