Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Farfalle pasta har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 39 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Farfalle pasta over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Farfalle pasta er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 355 kcal |
| Karbohydrater | 71g |
| Sukker (totalt) | 2.7g |
| Naturlig | 2.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.7g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.9g |
| Protein | 12.5g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.2g |
| Natrium | 5mg |
Farfalle pasta har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 39 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Farfalle pasta har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Farfalle pasta har en glykemisk belastning på 39 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →