Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Farfalle har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Farfalle blant de laveste i glykemisk indeks.
Farfalle er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 150 kcal |
| Karbohydrater | 30g |
| Sukker (totalt) | 0.6g |
| Naturlig | 0.6g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.8g |
| Løselig | 0.5g |
| Uløselig | 1.3g |
| Protein | 5g |
| Fett | 0.7g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.6g |
| Natrium | 1mg |
Farfalle har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Farfalle har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Farfalle har en glykemisk belastning på 15 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →