Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Eplepuré (hele epler, most, all fiber bevart) har et glykemisk indeks på 36, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Eplepuré (hele epler, most, all fiber bevart) blant de laveste i glykemisk indeks.
Eplepuré (hele epler, most, all fiber bevart) er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 52 kcal |
| Karbohydrater | 14g |
| Sukker (totalt) | 10g |
| Naturlig | 10.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.4g |
| Løselig | 0.84g |
| Uløselig | 1.56g |
| Protein | 0.3g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.07g |
| Natrium | 1mg |
Eplepuré (hele epler, most, all fiber bevart) har et glykemisk indeks på 36, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Eplepuré (hele epler, most, all fiber bevart) har et lavt glykemisk indeks (36), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Eplepuré (hele epler, most, all fiber bevart) har en glykemisk belastning på 5 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →