Chlorellapulver

Chlorellapulver

GI 5 · LavtGL 0.1 / teskje7/10

Lav GI

5 GI

GL 0.1 per typisk teskje (5 g) · GL 1.2 per 100 g

Logi-score 7/10
  • Utmerket plantebasert proteinkilde
  • Høyt natriuminnhold

Chlorellapulver har en glykemisk indeks på 5 (Lavt). En typisk teskje (5 g) gir en glykemisk belastning på 0.1.

Oppdatert 3. juli 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

I stedet for dette

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Chlorellapulver er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

290
Kalorier
23.9 g
Karbohydrater
57.5 g
Protein
7.7 g
Fett
per 100g
Kalorier290 kcal
Karbohydrater23.9 g
Sukker (totalt)3.1 g
Naturlig3.1 g
Tilsatt0 g
Fiber3.6 g
Løselig1.1 g
Uløselig2.5 g
Protein57.5 g
Fett7.7 g
Mettet2.7 g
Umettet5 g
Natrium1048 mg

Bearbeidingsgrad

20%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • Utmerket plantebasert proteinkilde
  • Null tilsatt sukker
  • Høyt natriuminnhold
  • Risiko for tungmetallforurensning avhengig av kilde

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Chlorellapulver?

Chlorellapulver har en glykemisk indeks på 5 (Lavt). En typisk teskje (5 g) har en glykemisk belastning på 0.1; per 100 g er den glykemiske belastningen 1.2.

Er Chlorellapulver bra for folk med insulinresistens?

Chlorellapulver har et lavt glykemisk indeks (5), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker Chlorellapulver blodsukker?

Chlorellapulver har en glykemisk belastning på 1.2 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk Chlorellapulver i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.