Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Amla pulver har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Amla pulver blant de laveste i glykemisk indeks.
Amla pulver er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 320 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 8g |
| Naturlig | 8.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 44g |
| Løselig | 30g |
| Uløselig | 14g |
| Protein | 3g |
| Fett | 1g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 0.8g |
| Natrium | 15mg |
Amla pulver har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Amla pulver har et lavt glykemisk indeks (20), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Amla pulver har en glykemisk belastning på 14 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →