Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
eple smør (usøtet) har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer eple smør (usøtet) blant de laveste i glykemisk indeks.
eple smør (usøtet) er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 110 kcal |
| Karbohydrater | 27g |
| Sukker (totalt) | 23g |
| Naturlig | 23.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.875g |
| Uløselig | 1.625g |
| Protein | 0.3g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0.2g |
| Natrium | 5mg |
eple smør (usøtet) har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
eple smør (usøtet) har et lavt glykemisk indeks (40), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
eple smør (usøtet) har en glykemisk belastning på 11 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →