Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Agurk- og tomatsalat med urter og sitronsaft (uten salt eller olje) har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Agurk- og tomatsalat med urter og sitronsaft (uten salt eller olje) blant de laveste i glykemisk indeks.
Agurk- og tomatsalat med urter og sitronsaft (uten salt eller olje) er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 22 kcal |
| Karbohydrater | 4.2g |
| Sukker (totalt) | 2.8g |
| Naturlig | 2.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.2g |
| Løselig | 0.36g |
| Uløselig | 0.84g |
| Protein | 1g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.15g |
| Natrium | 7mg |
Agurk- og tomatsalat med urter og sitronsaft (uten salt eller olje) har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Agurk- og tomatsalat med urter og sitronsaft (uten salt eller olje) har et lavt glykemisk indeks (20), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Agurk- og tomatsalat med urter og sitronsaft (uten salt eller olje) har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →