Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tomato kering matahari mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 20 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Tomato kering matahari berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tomato kering matahari adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 258 kcal |
| Karbohidrat | 55.8g |
| Gula (jumlah) | 37.6g |
| Semula jadi | 37.6g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 12.3g |
| Larut | 3.7g |
| Tidak larut | 8.6g |
| Protein | 14.1g |
| Lemak | 2.97g |
| Tepu | 0.4g |
| Tidak tepu | 2.57g |
| Natrium | 156mg |
Tomato kering matahari mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 20 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tomato kering matahari mempunyai indeks glisemik rendah (35), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tomato kering matahari mempunyai beban glisemik 20 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →