Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
tomato hijau mempunyai indeks glisemik 30, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, tomato hijau berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
tomato hijau adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 23 kcal |
| Karbohidrat | 5.1g |
| Gula (jumlah) | 3.1g |
| Semula jadi | 3.1g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.1g |
| Larut | 0.3g |
| Tidak larut | 0.8g |
| Protein | 1.2g |
| Lemak | 0.2g |
| Tepu | 0.03g |
| Tidak tepu | 0.17g |
| Natrium | 5mg |
tomato hijau mempunyai indeks glisemik 30, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
tomato hijau mempunyai indeks glisemik rendah (30), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
tomato hijau mempunyai beban glisemik 2 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →