Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Timun goreng mempunyai indeks glisemik 60, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 10 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Timun goreng berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Timun goreng sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 220 kcal |
| Karbohidrat | 25g |
| Gula (jumlah) | 3g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 1g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 12g |
| Tepu | 2.5g |
| Tidak tepu | 9g |
| Natrium | 900mg |
Timun goreng mempunyai indeks glisemik 60, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 10 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Timun goreng mempunyai indeks glisemik sederhana (60). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Timun goreng mempunyai beban glisemik 10 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →