Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
tepung soya mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 8 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding legumes lain, tepung soya berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
tepung soya adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 364 kcal |
| Karbohidrat | 30.2g |
| Gula (jumlah) | 7.3g |
| Semula jadi | 7.3g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 9.6g |
| Larut | 3g |
| Tidak larut | 6.6g |
| Protein | 36.5g |
| Lemak | 20.6g |
| Tepu | 2.9g |
| Tidak tepu | 17.7g |
| Natrium | 13mg |
tepung soya mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 8 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
tepung soya mempunyai indeks glisemik rendah (25), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
tepung soya mempunyai beban glisemik 8 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →