Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung sorgum mempunyai indeks glisemik 62, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 48 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tepung sorgum berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Tepung sorgum sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 359 kcal |
| Karbohidrat | 77g |
| Gula (jumlah) | 2.5g |
| Semula jadi | 2.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6.6g |
| Larut | 2g |
| Tidak larut | 4.6g |
| Protein | 8.4g |
| Lemak | 3.3g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 2.8g |
| Natrium | 4mg |
Tepung sorgum mempunyai indeks glisemik 62, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 48 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tepung sorgum mempunyai indeks glisemik sederhana (62). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Tepung sorgum mempunyai beban glisemik 48 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →