Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung oat mempunyai indeks glisemik 44, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 29 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tepung oat berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tepung oat adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 389 kcal |
| Karbohidrat | 66g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6.9g |
| Larut | 2.5g |
| Tidak larut | 4.4g |
| Protein | 13.2g |
| Lemak | 7g |
| Tepu | 1.2g |
| Tidak tepu | 5.8g |
| Natrium | 2mg |
Tepung oat mempunyai indeks glisemik 44, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 29 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tepung oat mempunyai indeks glisemik rendah (44), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tepung oat mempunyai beban glisemik 29 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →